Pomalu začíná jaro, ale i přes to se jistě najde chvilka na dobrou knížku. Pár tipů na knihu Vám přináší spisovatelka Ivona Březinová. A kdyby náhodou nestačilo, tak si můžete vybrat sami v internetovém knihkupectví kosmas.cz.


supermama_sunkovaSupermáma
autorka: Lucie Sunková, Ilustrace: Lucie Sunková, Praha: Mladá Fronta, 2014, ISBN: 978-80-204-3093-9
pro děti od 4 let

Koupit na kosmas.cz

Příběh začíná okamžikem, kdy jde malý Kubík poprvé do školky. Vypráví, jak se těší, i z čeho má obavy, jaké si ve školce našel kamarády a co všechno v průběhu roku zažil. A mnohdy jsou to situace, v kterých by si sám neporadil. Třeba když se ve školce rozbije popelářské autíčko, s kterým si každý den hraje kamarád Míša, protože jako autista si s jiným autem hrát nechce. Když je ohrožena školní besídka. Nebo když malá Emilka ztratí při koulování sluchadlo, bez kterého neslyší. Problém také nastane, když se na hradní věži porouchá výtah a spolužák Zdenda, který je na vozíčku, by se bez pomoci na hrad nedostal. Jenomže Kubík má maminku, která není tak úplně obyčejná. Stačí ji tiše zavolat a ona přiletí v obleku jako nějaký Superman a všechno hned dá do pořádku. Kubíkova máma je totiž Supermáma.


pohorsovna_fischerova

Pohoršovna
autorka: Daniela Fisherová, Ilustrace: Jitka Petrová, Praha: Mladá Fronta, 2014, ISBN: 978-80-204-3270-4
pro děti od 8 let

Koupit na kosmas.cz

Kniha Daniely Fischerové zaručeně pobaví nejen malé čtenáře, ale i rodiče, kteří se případně ujmou jejího předčítání. Je založena na humorném převrácení hodnot. Jestliže dětem, které hodně zlobí, hrozí polepšovna, pak bytostem z rodu Škůdců, kteří jsou ale příliš hodní, hrozí pohoršovna. O nápravu hodných jedinců se v ní stará Zloberta Škudibertová. A postiženými poškoláky, kteří místo toho, aby si užívali prázdniny, musí celé léto trávit v Pohoršovně, jsou dobrosrdečná bludička Ťápota, bázlivá dvojčata Vraždožrava a Mstižer Krutohlavovi, Sudíček z čeledi Zlých sudiček, několik trpaslíků a mimino Ježibejby. Vzájemně si vyprávějí o svých dobromyslných činech a společně je čeká velké dobrodružství, zvlášť od okamžiku, kdy do pohoršovny přibude nový spolužák Zloprcek.


A nakonec ještě jeden tip přímo od naší patronky.


u_nas_bydli_brezinova

U nás bydlí zvířata
autorka: Ivona Březinová, Ilustrace: Bára Buchalová, Praha: Albatros, 2014, ISBN: 978-80-00-03623-6
pro děti od 3 let

Koupit na kosmas.cz

Leporelo pro nejmenší děti je tvořeno dvanácti krátkými říkankami. Ta první dokonce tvoří i rozšířený název knížečky. (U nás bydlí zvířata, nahatá i chlupatá. Kdo je něžně hladí, toho mají rádi.) Představují se tu zvířátka, která nejčastěji bývají našimi mazlíčky, tvory, které chováme ve svých bytech k jejich i naší radosti. Někteří bydlí v akváriu, jiní v teráriu, v boudě, pelíšku, na bidýlku nebo třeba v kleci. Na stránkách krásně ilustrovaného leporela čekají na děti pes, kočka, akvarijní rybky, myš, křeček, had, pískomil, papoušek, leguán, morče a želva.