Home / Akce, které již proběhly / Čas pro Filipovku 2020 – Giving Tuesday – již proběhlo

Čas pro Filipovku 2020 – Giving Tuesday – již proběhlo

Giving Tuesday, světový svátek dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky se blíží. Letos připadá Giving Tuesday na úterý 3. prosince 2019.

Naši společnost Hornomlýnská, o.p.s. můžete v rámci Giving Tuesday 2019 podpořit příslibem své dobrovolnické pomoci pro Centrum Filipovka a na akcích, které budeme pořádat v roce 2020. Upište se nám v projektu Čas pro Filipovku a my se na Vás příští rok budeme těšit.

Kdo jsme a co je Filipovka? pro odpověď klikni na šipku.
Jsme obecně prospěšná společnost Hornomlýnská, o.p.s. která již více než 15 let pomáhá dětem s postižením a jejich rodinám. Ročně poskytneme až 15 tisíc hodin osobních asistencí dětem s postižením v Praze a Středočeském kraji. Přímo u nás pak každý všední den a vybrané víkendové dny pečujeme o děti s postižením, které sice vyrůstají ve svých rodinách, ale někdy si přeci jen rády odskočí mezi své vrstevníky. Říkáme tomu odlehčovací služba a rodinám dětí fakt odlehčujeme a pomáháme. Pro děti s postižením pořádáme každé léto příměstské tábory do kterých bereme i jejich sourozence a kamarády.

Centrum Filipovka (Filipova 2013/1, Chodov, 148 000 Praha 4) je objekt, kde to všechno děláme a kde navíc provozujeme komunitní centrum pro obyvatele sídliště Roztyly na Jižním městě. Máme tady nejen prostory pro odlehčovací službu, ale taky velkou klubovnu, hernu a multifunkční místnost. No a venku obrovskou zahradu, které je plna zajímavých věcí.


Čas pro Filipovku
 je dobrovolnický projekt pro všechny, kteří nám chtějí pomáhat. Kromě péče o děti s postižením totiž pořádáme mnoho akcí a projektů, na kterých by nám pomocná ruka přišla vhod. 

Přislíbit dobrovolnickou pomoc (upsat se Filipovce) můžete na libovolný počet hodin a můžete si také vybrat při čem a jak chcete v roce 2020 pomáhat. 

Přísliby (úpisy) na rok 2020 sbíráme od 3.11. do 3.12.2019.

Elektronicky se k dobrovolnické pomoci můžete upsat prostřednictvím níže uvedeného formuláře. S prohlídkou Filipovky a osobně se můžete upsat 3. prosince 2019 po telefonické domluvě s Monikou Konopiskou (733 710 402) nebo Romanem Muchou (733 553 105).


Jak funguje projekt Čas pro Filipovku?

Je to celkem jednoduché. Pokud se rozhodnete věnovat nám svůj čas, tak se nám upíšete. My si Vás zaevidujeme a váš příslib dobrovolnické pomoci pod přezdívkou zveřejníme.

V proběhu ruku vás budeme postupně informovat o akcích a aktivitách, na kterých se nám vaše pomoc bude hodit a vy prostě přijdete a pomůžete.

Pokud se vám nepodaří přislíbený počet hodin naplnit, tak nám to můžete nějak vynahradit. Třeba finančním příspěvkem do naší veřejné sbírky, nebo jinou formou podpory.

Bližší informace, upřesnění, nebo vysvětlení vám rádi poskytneme telefonicky na 733 553 105.

Celý projekt Čas pro Filipovku chápeme jako neformální, přátelskou aktivitu, díky které poznáme a vzájemně seznámíme príma lidi, kteří rádi pomohou dobré věci.

„Pomáhání může být zábavné.“


Přehled aktivit a akcí, na kterých uvítáme vaši pomoc v roce 2020

Pokud si pro svůj příslib dobrovolnické pomoci chcete vybrat konkrétní akce, tak tady je jejich stručný přehled.

Zahradní dny (19.3., 23.4., 21.5., 25.6., 17.9., 22.10., 19.11.2020). Příležitost pro ty, kteří rádi pracují venku a pomůžou nám při péči o zahradu, na které si hrají nejen naše děti. Na zahradních dnech nejen pečujeme o zeleň a vybavení, ale také budujeme, opravujeme a stavíme.

Májový běh pro Filipovku (8. května 2020). Příležitost pro ty, kteří rádi pomohou při pořádání charitativního orientačního běhu na podporu Filipovky. Běh probíhá v okolí Filipovky a v Kunratickém lese. Závodí se od rána až do večera a pomoc při organizaci se nám opravdu hodí.

Dětský den (1. června 2020). Den plný her a zábavy pro malé i velké děti. Pomoc uvítáme dopoledne při hraní si s nejmenšími dětmi i odpoledne při hraní s těmi většími. Plno soutěží a her, ale také speciální soutěže pro dospělé.

Zahradní slavnost (17. června 2020). Velká událost pro naše děti a jejich rodiny a také příležitost pro ty, kteří rádi pomohou při jejím pořádání. S dětmi a jejich rodinami si budeme hrát od rána až do večera. Uvítáme pomoc u dětských soutěží a při organizaci celého programu slavnosti.

Příměstské tábory pro děti s postižením (léto 2020). Pravidelně pořádáme v létě týdenní turnusy příměstských táborů pro děti s postižením a jejich sourozence. Uvítáme dobrovolníky, kteří pomohou našim táborovým vedoucím při realizaci programu tábora. I pár hodin denně je fajn pomoc.

Beach Help Cup (5. září 2020). Příležitost pro fanoušky plážového volejbalu, kteří nám rádi pomohou při pořádání velkého charitativního turnaje na podporu poskytovatelů sociálních služeb. Šestý ročník turnaje proběhne v areále Beach Braník. Od rána do večera se na čtyřech kurtech utkají špičkové smíšené dvojice o peníze pro poskytovatele sociálních služeb. Je to obrovská akce a každá pomocná ruka se hodí.


Příslib (úpis) dobrovolnické pomoci pro Filipovku na rok 2020

Vyplněním tohoto formuláře se upíšete k poskytnutí uvedeného počtu hodin pomoci na uvedených akcích v roce 2020. Za vaši ochotu nám pomáhat velice děkujeme.

1. Vaše kontaktní údaje
Kontaktní údaje budou použity pro organizování dobrovolnické pomoci, zveřejněna bude pouze vaše přezdívka.

Vaše jméno a příjmení (povinné, nebude zveřejněno)

Váš email (povinné, nebude zveřejněno)

Váš telefon (povinné, nebude zveřejněno)

Vaše přezdívka (povinné, bude zveřejněno)

2. Příslib dobrovolnické pomoci v roce 2020
Upřesněte váš příslib pomoci, vybírejte s uvedených možností a uveďte kolik hodin pomoci nám věnujete. Pokud nám chcete pomáhat, ale ještě nevíte při čem, tak zvolte možnost "bez upřesnění".

Pomoc bez upřesnění hod.

Zahradní dny (rok 2020) hod.

Májový běh (8.5.2020) hod.

Dětský den (1.6.2020) hod.

Zahradní slavnost (17.6.2020) hod.

Příměstské tábory (léto 2020) hod.

Beach Help Cup (5.9.2020) hod.

3. Vaše zpráva
Zde nám můžete napsat cokoli Vás napadne a třeba se i na cokoli zeptat.

4. Ochrana osobních údajů

Prohlašuji, že jsem osoba přislibující dobrovolnickou pomoc. Souhlasím se zpracováním výše uvedených osobních údajů (zpracovatelem údajů je společnost Hornomlýnská, o.p.s.) pro potřebu zajištění organizace dobrovolnické pomoci a souhlasím s uveřejněním mé přezdívky a mnou přislíbeného rozsahu dobrovolnické pomoci.

5. Kontrolní otázka jako ochrana před roboty

Na jaký rok jste se upsal(a)? 

Pokud se Vám nedaří formulář odeslat, nebo máte nějaké otázky, tak nás kontaktujte na 733 553 105


Nahoru