Home / Komunitní, integrační a volnočasové centrum Filipovka / AntiCovidPoint ve Filipovce – Informační a distribuční místo

AntiCovidPoint ve Filipovce – Informační a distribuční místo

Současná situace není jednoduchá pro nikoho. Jsme v tom společně a proto jsme ve spolupráci s městskou částí Praha 11 vybudovali Informační a distribuční místo pro boj se zákeřným koronavirem.

AntiCovidPoint ve Filipovce je základnou pro vzájemnou pomoc obyvatel sídliště Horní Roztyly a nejbližšího okolí.


Nacházíme se na adrese Filipova 2013/1, 148 00, Praha 11, nedaleko Základní školy na Pošepného náměstí, kousek od Alberta.
Tam kde před lety byla provizorně pošta.

Ráno se pohybujeme v terénu a otevřeno máme v pondělí, středu a pátek od 11.00 do 14.00 hod., nebo po telefonické domluvě.

Telefon: 733 553 105
E-mail: filipovka@hornomlynska.cz

Vchod „B“ druhé prosklené dveře zleva. Při příchodu zvoňte. Do objektu můžete také osobním motorovým vozidlem.


Naší terénní pracovníci zjišťují aktuální situaci na sídlišti. V ranních hodinách je můžete potkat před a v okolí obchodů z potravinami. Oslovujeme zejména seniory a ptáme se jich co potřebují, poskytujeme informace a radí se vším co by jim mohlo v současné době pomoci. 

Koordinátorka naší pomoci vše řídí přímo z Filipovky, přijímá telefonické dotazy a zprostředkovává pomoc všem potřebným.

Ve spolupráci s Městkou části Praha 11 zajišťujeme distribuci ochranných prostředků a dezinfekce.


Rádi se o práci podělíme – hledáme dobrovolníky

Vyzýváme všechny, kteří mají čas a chuť pomáhat. Připojte se k nám. Stačí nám zavolat a nabídnout pomocnou ruku. Naše koordinátorka si Vás zapíše a jakmile se objeví poptávka nebo nějaká prosba o pomoc, tak vás budeme kontaktovat.


Rádi také přijmeme materiální pomoc – roušek není nikdy dost

Ve Filipovce máme opravdu dost místa a hodně se toho sem vejde. Zejména látkové roušky jdou na dračku. Větu „Děkuji, nic nepotřebuju, ledaže byste měli látkovou roušku“ slyšíme od seniorů opravdu často.


Nemáme patent na rozum – přijímáme dobré rady i nápady

Pokud máte nějaký dobrý nápad, nebo informaci, která by se hodila všem, tak neváhejte a podělte se o ni. Pokud si myslíte, že bychom něco mohli dělat lépe, řekněte nám jak.

Nahoru