Header Image
Home / Komunitní, integrační a volnočasové centrum Filipovka / Jarní a letní příměstské tábory pro děti s postižením a jejich vrstevníky

Jarní a letní příměstské tábory pro děti s postižením a jejich vrstevníky

„Příměštáky“ v Komunitním centru Filipovka pořádáme již řadu let. Postupně se naše pojetí vyprofilovalo do podoby příměstských táborů pro děti s postižením a jejich sourozence, kamarády a vrstevníky.


Díky našim zkušenostem s péči o děti s postižením a díky skvělému zázemí v Komunitním centru jsme schopni pravidelně pořádat jarní i letní příměstské tábory. Tábory jsou vždy programově uzpůsobeny tak, aby byly příjemné, bezpečné a zajímavé pro všechny děti.

Tábory pořádáme v týdenních turnusech, na jaře 2 krát v termínu jarních prázdnin pro Prahu, v létě pak 6 krát v průběhu července a srpna.

V případě dětí s postižením probíhá před zařazením dětí do tábora krátký osobní pohovor s naší sociální pracovnicí, která posoudí míru postižení a možnost zařazení dítěte do tábora. Z organizačních důvodů a v zájmu zajištění odpovídající péče o děti s postižením, je tábor vhodný pouze pro děti s lehčím typem postižení, které nepotřebují stálou individuální péči. V opačném případě je nutné, aby si rodiče k dítěti zajistili osobního asistenta.

U dětí bez postižení probíhá pohovor telefonicky.


Turnusy jsou vždy od pondělí do pátku, denně od 8.00 do 17.00. Pro děti je v příměšťáku zajištěno jídlo (svačinky a oběd).


Podrobnosti k jednotlivým příměšťákům jsou vždy upřesňovány a zveřejňovány s předstihem.


Kontakt na manažerku příměstského tábora

  • Mgr. Aneta Procházková
  • tel.: 733 553 123
  • email: tabory@hornomlynska.cz

AKTUALITY

  • Jarní příměštáky 2020 už máme úspěšně za sebou.
  • Letní příměšťáky 2020 proběhnou v turnusech 13. – 17.7., 20. – 24.7., 27. – 31.7., 10. – 14.8., 17. – 21.8. a 24. – 28.8.2020 – podrobnosti a přihláška tady
Nahoru