Home / Aktuality / Kytky k jídlu a Hornomlýnská, o.p.s. (dárek k našim narozeninám)

Kytky k jídlu a Hornomlýnská, o.p.s. (dárek k našim narozeninám)

Další dárek k našim letošním 15/5 narozeninám jsme dostali od Jany Vlkové autorky zajímavých knížek o jedlých kytkách o květinovém vaření.

Jana Vlková na svém webu www.kytkykjidlu.cz mimo jiné také prodává své zajímavé knížky „Květinová kuchařka“, „Notes květinové kuchařky“ a Kytky k jídlu“.

Její podpora (dárek) spočívá v tom, že z každé knížky prodané prostřednictvím jejího webu, nám daruje 10 Kč na podporu naší činnosti.

Všechny knížky jsou u nás k dispozici k prolistování a prohlédnutí. Můžete se tak sami přesvědčit, jestli stojí zato si je koupit, přípdaně je použít jako netradiční dárek pro milovníky květin, dobrého jídla a vaření z netradičních surovin.

V případě zájmu můžeme s Janou Vlkovou uspořádat besedu nebo některý z jejich květinových seminářů. Věříme, že se s ní budete moci setkat také na některé z našich akcí. 

 Představení knížky Kytky k jídlu


Jana Vlková o sobě na svých stránkách www.kytkykjidlu.cz píše:

Historie mého života pro romantiky

Mám ráda květiny, kvetoucí stromy i keře a všeliké býlí. Mám ráda vynikající jídlo a pití. Celý život jsem usilovala o to, abych mohla tyto dvě vášně spojit. Podařilo se mi to a chci svou radost z jedlého kvítí a býlí sdílet a předávat dál.

Morbidní story pro zhrzené ženy

Rodina mne opustila. Různí členové širší i úzké rodiny měli své důvody. Byla jsem skoro na mizině, nevěděla jsem, co si mám počít, a tak jsem se musela začít živit divoce rostoucími rostlinami. Takové hlouposti asi nevěříte.

Není nic lepšího než si věřit

Moje maminka mi říkala, že jsem nerozumná a že jedlé květy jsou blbost a nikoho to nebude zajímat. A co kdyby někdo snědl něco špatného. Je to už nějaký pátek, mamince bylo 70+. Nenechala jsem si to rozmluvit. Tohle je pravda pravdoucí.

Curiculum Vitae Serium

Studovala jsem přírodní vědy, krásný všeobjímající obor životní prostředí, a žurnalistiku. Jedno po druhém jsem dokončila. Byla jsem překladatelkou z francouzštiny, což se mi poslední dobou hodilo při studiu cizojazyčných kytkožravých pramenů. Pak jsem byla novinářkou cestování a jídla. Z této kombinace se zrodil zájem o jedlé kvítí a býlí, který mne postupně zcela pohltil. Názorově inklinuji k trvale udržitelnému hédonismu.


Janě za její dárek děkujeme a přejeme hodně radosti z její krásné a voňavé práce.

Tým společnosti Hornomlýnská, o.p.s.

Nahoru