Jak nás můžete kontaktovat?

  • emailem:

socialni.os@hornomlynska.cz (sociální pracovnice odlehčovací služby Mgr. Michaela Pošvářová)
vedouci.os@hornomlynska.cz (vedoucí odlehčovací služby Mgr. Lucie Muchová)

  • mobilním telefonem:

733 710 402 (sociální pracovnice odlehčovací služby Mgr. Michaela Pošvářová)
733 553 123  (vedoucí odlehčovací služby Mgr. Lucie Muchová)

  • přes pevnou linku: 271 910 328 (kancelář odlehčovací služby)
  • kontaktním formulářem:

 elektronický kontaktní formulář (automatické odeslání přes systém)
Kontaktní formulář klasický (možno poslat emailem nebo vytisknout a zaslat poštou)

ruceCo následuje po prvotním kontaktu?

Jakmile od Vás obdržíme podnět, že byste měli o naše služby zájem, kontaktuje Vás sociální pracovnice odlehčovací služby a domluví si s Vámi schůzku, kde se dozvíte veškeré informace a podrobnosti. S termínem i časem se Vám snažíme vyjít co nejvíce vstříct a je nutné, aby se první schůzky účastnilo i dítě, které k nám chcete umístit.

Jak probíhá první schůzka?

První schůzka probíhá přímo v prostorách odlehčovací služby, kde je možno prohlédnout si vybavení služby, seznámit se aktivitami odlehčovací služby i personálem a udělat si vlastní obrázek o tom, zda by se Vašemu dítěti u nás líbilo. Stejně tak je dán prostor pro Vaše dítě, aby si prostory prohlédlo, seznámilo se s pracovníky o vrstevníky a také s novým prostředím.
Schůzka trvá průměrně hodinu a vy máte prostor se na vše zeptat, vyjádřit své obavy či požadavky, a pokud se rozhodnete ještě na místě, přistoupíme k vyplňování potřebných dokumentů (případně je dán čas na rozmyšlenou dle potřeby rodiče). Kromě smlouvy s Vámi vyplníme také velmi důležitý dokument a tím je jakýsi návod, jak se o vaše dítě v době pobytu u nás co nejlépe postarat.

Co následuje po první schůzce?

Podpisem smlouvy se stáváte Vy (respektive Vaše dítě) naším uživatelem a můžete využívat našich služeb. Objednání služby je možné ještě v den podpisu smlouvy, ale také pak kdykoliv dle Vaší potřeby. První den pobytu Vašeho dítěte probíhá plně dle Vašeho scénáře – je zde také možnost, abyste byly po celou dobu přítomni a usnadnili tak vašemu dítěti tuto změnu. Ve většině případů ale děti již první den reagují naprosto bez problémů a rodič může v klidu odejít domů.