Vánoce se blíží a my přinášíme tip na pěkný dárek pod stromeček. Knížka vždycky potěší, tak neváhejte a zkuste něco vybrat z návrhů od naší patronky Ivony Březinové. Případně se podívejte na další knížky v internetovém knihkupectví kosmas.cz


Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy - titulní strana knížkyVánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy
autorka: Astrid Lindgrenová, Ilustrace: Adolf Born, Praha: Albatros, 2014, ISBN: 978-80-00-0369-8
pro děti od 7 let

Koupit na kosmas.cz

Kdo by neznal Pipi Dlouhou punčochu! Teď ale přichází s úplně novým příběhem o tom, jak pro všechny děti v městečku uspořádala vánoční večírek. Na zahradě nazdobila vysokánský smrk, ověsila ho dárky a laskominami a děti pohostila na zahradě a v domě postaveném ze sněhu. Tam se podávalo pohoštění a pak následovalo tančení kolem stromu a skluzavka ze střechy. Pipi se dokonce ujala i opuštěného pejska, který přibyl do vily Vilekuly jako nový kamarád opičáka Pana Nilsona. Všechno se prostě báječně vydařilo a děti budou na Pipin večírek ještě dlouho vzpomínat.


Jakub a hvězdy - titulní strana knížky

Jakub a hvězdy
autorka: Renáta Fučíková, Ilustrace: Renáta Fučíková, Praha: Mladá fronta, 2014, ISBN: 978-80-204-2999-5
pro děti od 8 let

Koupit na kosmas.cz

Velká výpravná kniha Jakub a hvězdy je jako stvořená pro dárek. Poutavá vyprávění o noční obloze mohou děti doprovázet po celý rok. Rámec knihy tvoří příběh předškoláka Jakuba, který se se svými rodiči právě stěhuje do nového domu na venkově. Bude v něm dokonce mít v podkroví svůj vlastní pokoj s velkým oknem, kterým je tak krásně vidět noční oblohu. Tatínek zná spousty příběhů o hvězdách a souhvězdích. Jejich hrdinové v nich často zažívají podobné situace, do jakých se v každodenním životě dostává i Jakub. A tak se tatínkovo vyprávění o hvězdách stává úžasným zážitkem i podnětem k mnohému zamyšlení.


Vánoce jednoho kluka z Walesu - titulní strana knížky

Vánoce jednoho kluka z Walesu
autor: Dylan Thomas, Ilustrace: Nanako Ishida, Praha: Albatros, 2014, ISBN: 978-80-00-03361-7
pro děti od 7 let

Koupit na kosmas.cz

Drobná knížka je poetickou vzpomínkou velšského básníka na Vánoce jeho dětství. S očima upřenýma do minulosti autor vzpomíná, jak Vánoce probíhaly, když byl malý. Má pocit, že dnes už nic není tak krásné jako dřív, ale to bude tím, že dětské oči vnímají jinak. A tak se v knize noříme do světa plného sběhu, který se sype z kyblíků z nebe, vyvěrá ze země a proudí ze stromů. Vidíme pošťáky brodící se závějemi a bílé hrochy na ulicích místo aut. Sníme o neužitečných dárcích a sliny se nám zbíhají nad krocanem a horkým vánočním pudinkem. Posloucháme koledy linoucí se klíčovou dírkou a přemýšlíme, zda je na druhé straně zpívají duchové nebo opravdický troll.


A nakonec ještě jeden tip přímo od naší patronky.


 

Lucka Luciperka - titulní strana knížkyLucka Luciperka
autorka: Ivona Březinová, Ilustrace: Nanako Ishida, Praha: Mladá Fronta, 2014, ISBN: 978-80-204-3297-1
pro děti od 6 let

Koupit na kosmas.cz

Hrdinkou knížky pro začínající čtenáře je malá Lucka. Na to, že je prvňáček, je pěkně nezbedná. Neustále vyvádí nějaké lotroviny. Však jí proto také říkají, že zlobí jako čert. Lucka si z toho ale nic nedělá, a protože se blíží mikulášská nadílka, horlivě se připravuje, že se za pořádného čerta převlékne. A nejen sebe. Kočku Andělínu chce převléknout za anděla a psa Čerta dokonce za Mikuláše. Jen pozor, aby se jí taková čertovina nakonec nevymstila. A co když potká opravdového čerta nebo anděla?