Jak jsme již avizovali proběhl v sobotu 13. prosince 2014 na Pražské Ruzyni charitativní volejbalový turnaj amatérských smíšených týmu pod názvem Ruzyňska smeč.

Letošní setkání volejbalistů bylo prvním a doufejme, že ne posledním sportovním setkáním, které pořádali naši přátelé. Ještě teď vzpomínáme na Anetu, Sama, Ondru a Davida, kteří nám pomáhali s malováním a rekonstrukcí Filipovky. Tentokrát, ale vyměnili pracovní oblečení za oděv sportovní a uspořádali přátelský turnaj.

Ruzyňské smeče se zúčastnilo pět smíšených týmu a od sobotního rána do pozdního odpoledne sehráli 12 volejbalových zápasů. Na první pohled by se dalo říct, že družstev nebylo mnoho, nicméně se potvrdilo okřídlené „méně je někdy více“. Navíc nutno podotknout, že turnaj sice nebyl velký počtem týmů, ale určitě patřil k největším co se týče vzdálenosti, kterou museli hráči urazit aby si mohli zahrát. Podle názvů týmu jde pěkně odvodit jak daleko to někteří do Prahy. Jedni přijeli z jihu Čech (Nová Bystřice), druzí ze západu (Torpédoborci z Klášterce nad Ohří), další z Orlických hor. Místní pražský, byl pouze tým Ústřední vojenské nemocnice a pořádající Stonožka.

A jak to všechno dopadlo?

  1. ÚVN – tým Ústřední vojenské nemocnice Praha
  2. Stonožka – tým pořádající turnaj
  3. Orlické hory
  4. Torpédoborci z Klášterce na Ohří
  5. Nová Bystřice

Charitativní rozměr celého turnaje byl dán tím, že pořadatelé a hráči věnovali část startovného a výtěžek z prodeje občerstvení do naší veřejné sbírky.

Vědomi si toho, že „nemusí pršet, stačí když kape“ jsme s velkým potěšením a upřímnými díky přijali na našem transparentním účtu 2.970 Kč. Hráči si také mohli premiérově (jako první) koupit naše náramky, čímž nás podpořili dalšími 480 korunami. Celkem jsme tedy dostali 3.450 Kč.

Navíc jsme získali mnoho nových přátel.

Děkujeme a těšíme se se všemi někdy zase naviděnou.

Pár fotek z Ruzyňské smeče