Pražskou křižovatku rozzáří 25. října benefiční koncert Světlo pro Světlušku, který bude živě přenášet od 21.10 ČT1 a Radiožurnál. Na pódiu pod obří svítící vzducholodí Světluška uvítá vidící i nevidomé hudební i sportovní talenty.

svetlo_pro_svetlusku_2014_pozvánka

„Světluška se letos spolu se svými hosty, diváky a posluchači vydá na symbolickou vzduchoplavbu, aby si posvítila na nové talenty mezi nevidomými hudebníky, ale také sportovci a baviči,“ řekl ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu Přemysl Filip. Na pódiu tak zazáří i ti, kterým Světluška, díky příspěvkům svých dárců, po celý rok pomáhá.

Pražskou křižovatku (kostel Sv. Anny) rozezní velký 60 členný světluščí sbor. „Za doprovodu zrakově handicapovaných umělců vystoupí třeba Chinaski, Xindl X, Bára Basiková nebo Cocoman, který je autorem ústředního motivu koncertu Stoupám. Milovníci klasické hudby se mohou těšit na vystoupení operní pěvkyně Dagmar Peckové s nevidomým zpěvákem Radkem Žaludem,“ odtajnila některá hudební vystoupení moderátorka večera Lucie Výborná. Světluška ale svítí na cestu i zrakově handicapovaným sportovcům. Ondřej Vetchý, Václav Vydra a Petra Špalková se vžili do jejich role a zkusili si zdolat potmě skalní vrchol, jezdit na koni či kole. Jak se s nenadálou situací vypořádali, se dozví příznivci Světlušky na koncertě.

V průběhu večera vystoupí na podium i úspěšní horolezci a pokořitelé K2 Radek Jaroš a Honza Trávníček nebo diváky přijde pobavit komik Lukáš Pavlásek. Do programu se zapojí i partneři Světlušky a známé osobnosti v call centru. Drobní dárci budou moci ohlásit svůj příspěvek na světluščí konto „deset devítek“ 99999 99999/0100 telefonátem do call centra nebo odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Také výtěžek z prodeje lístků poputuje do sbírky Světluška. Minimální cena vstupného je 300Kč, výše je však dobrovolná. Vstupenky k stání jsou v předprodeji v síti Ticketpro a Ticketstream. Cena neurčuje místo v sále. Vstup do Pražské křižovatky je od 20.00 do 20.45 hodin.

Autorem světluščí svítící vzducholodi, která má rozměry úctyhodných 4 x 3 x 2,5 metrů a váží 200 kilogramů, je architekt Hynek Dřízhal. Tento unikátní objekt si mohou přijít prohlédnout zájemci v rámci Signal festivalu od 16. do 19. října v Praze do Galerie Myslbek.

Kupte si vstupenku a rozsviťte to s námi:

 

autorem příspěvku je Barbora Mocová
PR manažerka Světluška | Nadační fond Českého rozhlasu
mobil: 731 114 838 | tel.: 221 551 219
barbora.mocova@rozhlas.cz | www.svetluska.net