Loni se nám Zahradní slavnost povedla, proto jsme i letos s radostí uspořádali druhou. Slavnost se konala v sobotu 27. červena 2015 a byla určena především rodinám, které využívají našich služeb v Centru Filipovka, ale ve velkém počtu se přišly pobavit také rodiny s dětmi z blízkého okolí. Stějně jako loni děkujeme všem partnerům akce. Velký dík patří také všem, kteří nás navštívili, přinesli nějakou dobrotu k snědku či přispěli do sbírkové kasičky, ale hlavně nás všichni potěšili svou účastí.  

Jsme rádi, že i přes počáteční obavy ze špatného počasí nás dle naší zevrubné evidence navštívilo přes 100 rodin s dětmi.

Celý den mohly děti skotačit na dvou nafukovacích hradech Happy-Hop, nebo na naší trampolíně. Celou slavností děti i dospělé provázel veselý a hravý klaun, který dětem kreslil na obličej, pomáhal jim s tvorbou v kreativní dílničce a společně se všemi soutěžil. V dílničce se kromě tvoření indiánských čelenek a malování, vyráběly také poháry, které se budou předávat společně s cenami na charitativním volejbalovém turnaji, který pořádáme 5.9.2015 na kurtech na Bráníku. Každý se mohl vyřádit také se sprejem v ruce a vytvořit si svůj obrázek či plakát. Mezi dvěma stromy se mohli projít jen ti, kteří měli pořádnou dávku odvahy, nebo nějakého pomocníka, protože jak mnoho z nás zjistilo, takové chození po elastickém laně není vůbec snadné.

Jelikož i my, jako mnoho dalších, sbíráme víčka, úvítali jsme iniciativu a chuť se kterou jste nám pomohli třídit je podle barev. Máme jich stále dost a pomíchané, takže na příští akci se do toho opět společnými silami pustíme.

Jsme rádi, že i letos na slavnost přijeli naši patroni z Paintballgame.cz se svou mobilní 3D střelnicí, kde si přišli na své všichni, ale především malí i velcí kluci.

Zkrátka nepřišli ani dospělí, kteří mohli vyzkoušet svou šikovnost a štěstí v celodenní soutěži. Opět se na rychlost zatloukaly hřebíky a u nákupu se tentokrát odhadovala jeho cena. Vítězům obou soutěží byly předány ceny.

Celý den jsme si zpestřovali nejrůznějšími hrátkami a soutěžemi, například skákání v pytli, což byla zprvu obávaná disciplína, ale nakonec jsme se u ní všichni náramně pobavili a prví tři nejrychlejší účastnice byly oceněny drobnými dárky. Muži si vyzkoušeli chůzi na chůdách a děti vhazovaly míčky do kýblů. U všech her a soutěží panovala veselá  nálada a to i přesto, že nám sem tam spadlo pár kapek deště.

I letos byl hojně navštěvován bazárek hraček a oblečení. Každý se mohl občerstvit v našem malém bufíku, kde se podávaly vlastnoručně upečené dobroty (všem pekařům a pekařkám tímto děkujeme) a k zakoupení byl také špekáček, protože bez opékání buřtů by to prostě nebylo ono. Bufet měli na starosti dobrovolníci z firmy Billa Šimůnkova.

Více o Zahradní slavnosti, která se dle všech ohlasů povedla na jedničku i letos, se podívejte do naší galerie. Snad je ta veselá a hravá nálada z fotek patrná. Děkujeme všem za hezky strávený den a těšíme se zase brzy naviděnou na další akci.

Pokud nám chcete pomoci se zkrášlováním naší zahrady, neváhejte a podívejte se, jak na to!